E-R: 8.00-18.00 | info@dental.ee | 7 344 955
Igemehaiguste ravi seisneb erinevate ladestuste (hambakivi eemaldamises) hammastelt. Hamba pinnale kasvav pisikutekiht põhjustab igemepõletikku ehk gingviiti.Tavalised igemehaiguste sümptomid:
Igemehaiguste raviks kasutame
Põletikus igemetaskud on mikroobidele hea kasvupaik, kust need saavad tungida ka mujale organismis ja halvustada mõne üldhaiguse kulgu.Ravimata gingviit võib edasi kasvada parodontiidiks. Hambakatt kasvab igeme alla, katus olevad mikroobid toodavad toksiine, mis ärritavad iget. Toksiinid stimuleerivad kroonilise põletiku reaktsiooni, mille tulemusena hakkab ige lagunema. Ige eraldub hamba küljest. Mikroobid tungivad igemetaskusse, hävib ka hammast ümbritsev luukude.
Peale hambakivi eemaldamist võivad hambad ja igemed olla tundlikud ja valulikud. Soovitame vältida väga kuumasid või soojasid jooke/sööke. Ka hapu ei ole soovitatav. Hoolimata tundlikkusest peab jälgime isiklikku suuhügieeni programmi. Peale selle tuleks kahe nädala jooksul peale hammaste pesu suud loputada suuveega (ilma alkoholita, mitte rohkem kui 2 nädalat).
“Air-Flow” e. soodaga survepesu käigus eemaldatakse hammastelt hambakivi ja hammastele aja jooksul tekkinud tumedad plekid. Protseduur on valutu, mugav ja ohutu — ei kahjusta hambavaapa.
Suus on raskesti ligipääsetavaid kohti ning keskmiselt korra aastas võiks iga täiskasvanud inimene külastada hambaarsti ning lasta oma hambaid puhastada professionaalidel.
Toiming on lihtne— hambaid puhastatakse ilma hamba pinda otseselt ühegi metallist instrumendiga puudutamata suruõhu, vee ja spetsiaalse pulbriga ka raskesti ligipääsetavatest kohtadest. Vajadusel kasutatakse ka ultrahelipuhastust.
“Air-Flow” e. soodaga survepesu käigus eemaldatakse hammastelt hambakivi ja hammastele aja jooksul tekkinud tumedad plekid. Protseduur on valutu, mugav ja ohutu — ei kahjusta hambavaapa.