Patsiendile

Esmane külastus

Esimesel visiidil kontrollitakse patsiendi suu seisukord ja see ka kaardistatakse patsiendi kaardile ning koos patsiendiga koostatakse raviplaan. Diagnoosimiseks ja raviplaani koostamiseks on kliinikus olemas vajalikud diagnostilised abivahendid: - Digitaalne panoraamröntgen - Intraoraalne digitaalne röntgen - üksikutest hammastest röntgenpildi tegemiseks Vajadusel patsiendi suu seisukorra pildistamine Kõik tehtud fotod ja röntgenpildid salvestame ja need on hiljem alati kättesaadavad. Kui on ulatuslikum ravitöö plaanis, saab patsiendile pakkuda ka maksetingimusi. Meie kliinikus saab tasuda sularahas, pangakaardiga, ja on järelmaksu võimalus: Liisi järelmaks ning Medicredit järelmaks. - Vaata järelmaksu võimalusi SIIT

Mida pead teadma suuhügieenist?

Inimese organismis on mikroobe kõige rohkem suuõõnes, isegi kui arvestada kogu mao- ja sooletrakti. On kindlaks tehtud, et üks tund pärast hammaste pesemist on ühel ruutmillimeetril hambapinnal miljon mikroobi. Mikroobide hulka suus saame vähendada hammaste pesemisega.

Hambaharjad

Hambaid tuleb hakata pesema kohe, kui hambad on suhu lõikunud, s.o. 6 7 kuu vanuselt. Selleks kasutada kõige väiksemat ja pehmemat hambaharja, mis on müügil. Et imikute hambaid oleks mugavam pesta, selleks on nn. sõrmeotsaharjad, mis on pehmest kummist ja käivad emale (pesijale) sõrme otsa. Müügil väga- erinevaid hambaharju. Erisuguse jäikusega ja mitmesuguse kimpude asetusega harju.

Hambaharjade jaotus jäikuse järgi

Väga pehme hari (extra soft) soovitav tundlike ja veritsevate igemete korral.

Pehme hari (soft) soovitatakse eriti lastele, kuid ka täiskasvanutele.

Keskmise jäikusega hari täiskasvanutele.

Tugeva jäikusega hari kasutatakse harvem.

Väga tugev (extra strong) võib põhjustada igeme kahjustusi.

Proteeside pesemiseks.

Soovitus

Kasutada tuleks pehme või keskmise jäikusega harju. Kimpude paiknevus hammaste puhtuse seisukohalt väga oluline ei ole, sest hammaste suured pinnad saab iga harja- tüübiga puhtaks ja samas tavalise hambaharjaga hambavahesid puhastada ei ole võimalik.

Võiks kasutada harju, millede osa kimpe on värvilised sinised või rohelised. Harjaste tipust kaduma hakkav värv või ka kõverdunud harjased näitavad, et hambahari on vana ja oleks aeg hari välja vahetada. Laiali vajunud harjastega hambaharjaga ei ole võimalik puhasta hambakaelte piirkonda ja sinna hakkab kogunema mikroobne katt.

Elektrihambaharjad

Elektrihambaharjade keskmine kiirus on 2000 tsüklit minutis. Kõikide hambapindade puhtastamiseks läheb elektriharjaga rohkem aega kui tavalise hambaharjaga. Elektrihambaharju on hea kasutada puuetega inimestel või nende eest hoolitseval personalil, koordinatsioonihäiretega inimestel või vanuritel.

Hambavahede puhastamine

Hambaniit
Hambavahede puhastamiseks tuleb kasutada hambaniiti. Hambaniidiga puhastada hambaid üks kord päevas ja soovitavalt enne hammaste pesemist.

Kuna hambaniidi karpidel olevad nimetused on erinevad, siis neis orienteerumiseks järgmised selgitused.

Dental floss: kõige peenem hambaniit.
Dental tape: eelmisest laiem, võib öelda, et see on lint, mitte niit.
Waxed dental floss: tegemist on vahatatud hambaniidiga, samuti on saadaval vahatatud lint (waxed dental tape).
Superfloss: soovitatakse ravimi viimiseks igemevakku. Pakendis on valmis lõigatud vajaliku pikkusega niidid, millede keskmine osa on paksem ja imab hästi vedelikku.
Hambavaheharjad
Soovitatakse eriti neile, kelledel on igemepõletikud. Hambavaheharju on võimalik osta erineva jämedusega, hästi peenest kuni jämedateni.

Hambaorgid
Hambaorgid on mõeldud toidujääkide eemaldamiseks hambavahedest. On kolmnurkse või ümara kujuga. Eelistada tuleks kolmnurkse lõikepinnaga hambaorke. Hambaorgid on kas fluoriidiga immutatud või ilma, kase- või pärnapuust.