Juureravi

Juureravi

Juureravi eesmärgiks on infitseerunud juurdekanalite puhastamine, põletike likvideerimine ja juurekanalite sulgemine. Juurepõletikku põhjustavad üldjuhul mikroobid, mis on hambaaugust jõudnud hambanärvini.

Juurekanalid puhastatakse peenikeste instrumentide abil. Sõltuvalt ravi käigust asetatakse juurekanalisse spetsiaalne ravim (ajutine täidis peale) või täidetakse koheselt lõpliku täidisega. Vajadusel asetatakse juurekanalisse ravimit mitu korda.

Peale juureravi lõppu tuleb hambale valmistada hambakroon, kuna peale juureravi on hammas seest õõnes ja nõrk. Sellisel juhul vajatakse tugevat ümbrist. Kroone võib valmistada täiskeraamikast (eelistatavalt) või metallokeraamikast. Vajadusel tuleb krooni toestada ka juuresisese tihvtiga.

Mis peale juureravi saab?

Hammas, mille juurekanaleid ravitakse  võib muutuda hellaks või hakata kergelt valutama kuna tegemist on põletikuga, mille taandumine võtab aega. Kuid need sümptomid mööduvad aja jooksul. Hambaarst annab endast kõik, et põletik saaks ravitud. Ravi õnnestumisel on oluline patsiendi ja arsti kööstöö, raviplaanist kinni pidamine, hügieen ja organismi üldine seisukord.