Igemehaiguste ravi seisneb erinevate ladestuste (hambakivi eemaldamises) hammastelt. Hamba pinnale kasvav pisikutekiht põhjustab igemepõletikku ehk gingviiti.

Loe edasi

Tavalised igemehaiguste sümptomid:

  • veritsevad igemed (pesemisel)
  • halb hingeõhk, mis ei kao vaatamata harjamisele
  • igemete taandumine
  • igemete turse
  • hammaste tundlikkus
  • igemete pakitsemine
  • vahede tekkimine hammaste vahele (hammaste liikuvus)
.
Põletikus igemetaskud on mikroobidele hea kasvupaik, kust need saavad tungida ka mujale organismis ja halvustada mõne üldhaiguse kulgu.


Ravimata gingviit
 võib edasi kasvada parodontiidiks. Hambakatt kasvab igeme alla, katus olevad mikroobid toodavad toksiine, mis ärritavad iget. Toksiinid stimuleerivad kroonilise põletiku reaktsiooni, mille tulemusena hakkab ige lagunema. Ige eraldub hamba küljest. Mikroobid tungivad igemetaskusse, hävib ka hammast ümbritsev luukude.

 

“Air-Flow” e. soodaga survepesu käigus eemaldatakse hammastelt hambakivi ja hammastele aja jooksul tekkinud tumedad plekid. Protseduur on valutu, mugav ja ohutu -- ei kahjusta hambavaapa.

periodontitis

Nõuanne pärast hambakivi eemaldust:

Peale hambakivi eemaldamist võivad hambad ja igemed olla tundlikud ja valulikud. Soovitame vältida väga kuumasid või soojasid jooke/sööke. Ka hapu ei ole soovitatav. Hoolimata tundlikkusest peab jälgime isiklikku suuhügieeni programmi. Peale selle tuleks kahe nädala jooksul peale hammaste pesu suud loputada suuveega (ilma alkoholita, mitte rohkem kui 2 nädalat).

Mugav ja ohutu viis hambakivi eemaldamiseks:

“Air-Flow” e. soodaga survepesu käigus eemaldatakse hammastelt hambakivi ja hammastele aja jooksul tekkinud tumedad plekid. Protseduur on valutu, mugav ja ohutu -- ei kahjusta hambavaapa.

Suus on raskesti ligipääsetavaid kohti ning keskmiselt korra aastas võiks iga täiskasvanud inimene külastada hambaarsti ning lasta oma hambaid puhastada professionaalidel.

Toiming on lihtne-- hambaid puhastatakse ilma hamba pinda otseselt ühegi metallist instrumendiga puudutamata suruõhu, vee ja spetsiaalse pulbriga ka raskesti ligipääsetavatest kohtadest. Vajadusel kasutatakse ka ultrahelipuhastust.

 Kas sinu igemed on terved?

Lõpp

Soovid lisainfot? Saada meile kiriNimi (vajalik)

Email (vajalik)

Sinu teade või küsimus:

Kui kiirelt vastust soovid?
 12h jooksul 24h jooksul