Proteesimisega taastatakse üksikute hammaste ja hammaste ridade defektid, millega saavutatakse funktsionaalne ja kosmeetiline terviklikkus suuõõnes.

Loe edasi

Hambaproteesid võib jaotada kolme rühma:Lisainfo

Hambakroone soovitab Dr. Merike Kirpson kui:

  1. hamba oma krooni on vaja taastada suures ulatuses
  2. kui hambale on teostatud juureravi
  3. kui 1/3 hambast on hävinenud
.

Erinevad lahendused:

Tifthambad– kasutatakse juhtudel kui oma hambakroon on hävinenud või oluliselt kahjustunud. Töödeldud kanalisse liimitakse spetsiaalne tift, mis hakkab kandma tulevast hammast. Tifti valmistab hambalabor patsiendi suus oleva hamba jäljendi järgi või saab kasutada klaasfiiber tifti.
Täiskeraamilised kroonid on kõige esteetilisemad kroonid, millel on loomulik väljanägemine, vastupidavus, ei kuluta vastashammast, ei sisalda metalli (ei teki metalliallergiat). Teised on metallkeraamilised kroonid – metall (kuld, titaan, Cr, Co-b) on kaetud kroonikaupa. Puuduseks on et kroon võib aja jooksul värvust muuta, just igemepiirkonnas.
Sildproteesid – see on puuduoleva hamba asendamine kahe kõrvaloleva hamba lihvimise ja kroonimise kaudu. Puuduseks kõrvalhammaste lihvimine. Seda soovitatakse siis kui kõrvalhambad on kahjustunud, kui ei saa või ei soovita kasutada implantaati.

Laminaadid

Laminaadid

Laminaadid on hamba peale kinnitatavad portselankoorikud. Laminaadid paigaldatakse tervetele või korralikult ravitud hammastele. Laminaate soovitakse üldjuhul siis, kui ei olla enda hammaste pikkuse. värvi või kujuga rahul.  Kõik laminaadid paigaldatakse patsiendile ühe visiidi käigus.

Tavaliselt tehakse laminaadid esihammastele, laminaatidega saab hammastele kuni 5mm pikkust juurde anda. Laminaadiga saab parandada hamba värvi ja kuju.

Hamba normaalse paksuse säilitamiseks tuleb hamba külgi lihvida. Täiskeraamiline laminaat on loomuliku hamba väljanägemise ja vastupidavusega, neid on lihtne suus hooldada. Täiskeraamilisele pinnale ei kinnitu parkained, nende värvi ei muuda kohv, punane vein jne.

Kui hammastes on väga suured täidised või osutub vajalikuks hammaste asendit suurema nurga all muuta, võib olla mõistlikum valmistada täis-  või metallokeraamilised kroonid.  Surnud (ravitud juurega) hamba  korral on üsna tavaline  lahendus tihvtkroon, mille puhul võetakse krooni kinnituskoht hambajuure kanalist tihvti (nimetatud ka postiks või kruviks) abil.

Proteeside hooldamine

ProteesidSuust eemaldatavad: kõige tähtsam reegel on see, et need tuleb suust eemaldada ainult puhastamiseks.  Kui mingil põhjusel ei ole võimalik proteese kanda tuleb pöörduda koheselt arsti poole.

Mitte-eemaldatavate proteeside hooldamine toimub suuõõnes sarnaselt oma hammaste hooldamisega. Eriti oluline on hambavahede ja sillavahede igemepoolsete pindade puhastamine spetsiaalsete hambavahe harjadega.  Meie soovitame firma GUM hambavaheharjakesi, mis ei sisalda metalli.

Pärast suust eemaldatava proteesi paigaldust võib proteesi kandmine olla ebamugav. Ole kannatlik ning püüa proteesi hoolimata ebamugavustundest kanda, sellega on võimalik harjuda. Esimesed kaks nädalat on kõige raskemad, kui pead uue olukorraga harjuma.
Lõpp

Soovid lisainfot? Saada meile kiriNimi (vajalik)

Email (vajalik)

Sinu teade või küsimus:

Kui kiirelt vastust soovid?
 12h jooksul 24h jooksul